Baba Yaga: The Temple of the Witch

1. srpna 2016 v 12:39 | Týna :)
Jak už název napovídá, rozhodla jsem se psát o DLC k Rise of the Tomb Raider. Tento dodatek jsem dostala k svátku a hned jsem se na něj s očekáváním vrhla! :D (Tenhle článek obsahuje spoilery)

moje dojmy atd. v c.č.Na toto DLC k ROTTR jsem se těšila možná víc než na cokoliv jiného - alespoň co se té hry týče. Když jsem viděla trailer poprvé, měla jsem z toho všude na těle husí kůži. Ostatně jsem se vždycky bála čarodějnic a Baba Jaga je prostě pojem, co si budeme povídat. Čili jsem se s notnou dávkou strachu a nadšení vydala prozkoumávat znovu sovětskou základnu, kam vás začátek mise zavede. Neprozkoumávala jsem ji ovšem moc dlouho - asi tak 2 sekundy, protože hned, jak jsem se pokusila základnu opustit, xbox prostě přestal reagovat a byl potřeba restart. Až potom jsem za pomocí účtu xbox live odhalila update a po jeho dokončení mě hra pustila mnohem dál než pár metrů od ohniště.
Setkáte se s Nadiou, kterou se pokouší objevat i vojáci z Trinity. Nadia se vydává zachránit svého dědečka, který se vydal po stopách bájné Baby Jagy, osoby, která údajně připravila o život jeho manželku. Lara legendě o ní nevěří, ale slibuje Nadie, že se pokusí jejího dědečka přinejmenším zachránit.
Cesta do onoho údolí, kde se baba nachází, vede přes velmi prostornou jeskyni... U mě se ukázalo jako problémuž samotné zvládnutí nehostinného terénu, neboť jsem spadla tolikrát, že už to snad ani nemá cenu počítat :D. Po prvním pádu jsem totiž byla nedočkavá a hrozně zbrklá, takže jsem se snažila dostat dál rychleji, ale paradoxně jsem se do vysněné lokace samozřejmě dostala později. :D
Poměrně mě překvapilo, když jsem skoro všechny momenty z traileru, které jsem považovala za vyvrcholení, spatřila v prvních okamžicích mého působení ve zlověstném údolí. Musím ale uznat, že Lařin "otec" a ostatní zjevy mě úplně klidnou nenechali, a to i přes to, že jsem se ztratila v lese, kde jejího "otce" následujete. Jeden by řekl, že je to nemožné, že? :D
Následoval boj s přízračnými vlky a uhýbání před ohnivými koulemi. No, vzhledem k tomu, jak moc jsem v boji obratná, pobíhala jsem tam poměrně dlouho a byla jsem moc ráda, když jsem pak před babou uplavala :D.
Lara následně nalézá deník ruské ženy a v té chvíli jsem začala něco tušit, asi jako 95% lidí, co tuhle hru hrálo :D. Co když je ta baba ve skutečnosti Nadiina babička? No, k tomu ale později.
Vrátila jsem se zpět k sovětské základně, abych sesbírala suroviny potřebné pro výrobu nápoje (zmiňovaný v deníku), který potlačuje halucinogenní účinky vyvolané tamními rostlinami - což poukazuje na fakt, že veškeré hrůzy a nestvůry, které Lara spatřila, byly jen výplodem její pomatené fantazie.
Po úspěšném získání všech ingrediencí a požití lektvaru se vydávám zpět do údolí a vše vidím tak, jak to ve skutečnosti je. Zlověstně vyhlížející mrtvoly po cestě jsou ve skutečnosti jen strašáci a chaloupka na muřích nožkách je ve skutečnosti domeček na lanech, který slouží, pozoooor, jako lanovka.
Střenete se s jednou hádankou, dřevěným výtahem, kde je zapotřebí trochu logiky, jenže ano, logiky, takže než jsem na to přišla, uběhlo tak 10 minut :D.
Lara se opět potkává s Nadiou a společně zanedlouho objeví dědečka, který nám prozradí to, co mi začínalo být čím dál víc jasnější. Bájná Baba Jaga není nikdo jiný než babičky Nadii.
Lara se vydává do jejího úkrytu a pokouší se vypít poslední dávku nápoje, jenže se objeví Baba Jaga a Lara lahvičku omylem rozbije, překvapivě :D. Takže se pouštíte do boje s představitelkou slovanského folklóru ve stavu, kdy jste omámeni účinky halucinogenních květin, čili vidíte Babu Jagu létat v hmoždíři, přízračné vlky a... omámené vojáky z Trinity se zvířecí lebkou na hlavě - klobouky už očividně vyšly z módy :D. Chvíli jsem se jich docela bála,... tedy až do chvíle, než jsem si vzpomněla na někoho, koho mi připomínali a koho opravdu ráda nemám, pak už šlo všechno hladce a i čarodějnice za chvíli padla.
Závoj tajemna mizí a Lara opět přestává mít halucinace. Lara babičku ujišťuje, že už jí neublíží a že ví, že všechno, co udělala, udělala jen pro své přežití. Rodina se znovu shledává a my získáme nový oblek a luk. Konec. :D

Omlouvám se za můj poněkud retardovaný styl psaní :D. Abych to shrnula, námět a částečně i provedení se mi opravdu líbilo, ale zápletka byla docela průhledná, hra je fakt krátká (ale za těch 200kč to není vůbec nic špatného) a čekala jsem trochu... víc. Pokus o vdechnutí životu postavě z legend to byl dobrý, ale možná kdyby byl o trochu víc propracovanější...:-) Nicméně se mi hra moc líbila a hodnotila bych 8/10 :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Lady de Vampire Victoria┼ ┼Lady de Vampire Victoria┼ | Web | 1. srpna 2016 v 12:42 | Reagovat

zajímavé

2 Emo Emo | E-mail | Web | 25. srpna 2016 v 10:59 | Reagovat

Pěkné

3 x00x x00x | 11. prosince 2016 v 23:47 | Reagovat

Tohle dlc se mi zdálo jako hodně zajímavý námět, ale nevím, podle všeho je to docela dost krátké, na ty peníze... takže pořád čekám zda se někde nenaskytně nějaká sleva :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
     free counters