Duben 2014

Lara Croft a její občasná logika :D

25. dubna 2014 v 15:38 | Týna :) |  ostatní
To nepotřebuje komentář :D

Veselé Velikonoce (netradičně)

21. dubna 2014 v 13:59 | Týna :) |  Novinky o mně a blogu
Ahoj, všichni slaví (aspoň trochu) Velikonoce, ne? Ale co, když se to vezme po svém a namísto koledování děláte bláznivé video pro kapelu z 80. let 20. století? To se stalo mně osobně a mému příbuzenstvu (bráchovi, bratranci a sestřenici) a to video jsme fakt natočili, vypadáme tam všichni naprosto dokonale (hlavně já, asi bych neměla tolik jíst :D), tak jestli chcete, můžete se mrknout, v c.č. je originální video :D.


(předpokládám, že všichni víte, kdo jsem já :D)

Knihomolství - jak je to se mnou

16. dubna 2014 v 18:49 | Týna :) |  Téma týdne
Ahoj, tak mě tu zase po 150-ti letech vidíte :D, ale k věci.
______________________________________________________
Knihomolství. Vzpomínám si na doby, kdy jsem knihomolem sama bývala. Přečetla jsem tejdně minimálně dvě knížky (pro někoho to moc neni, ale pro mě jo! :D) a pořád jsem prahla po dalších. Moje slovní zásoba byla velmi bohatá, uměla jsem se díky knihám mnohem líp vyjadřovat a psala jsem i smysluplný články (ehm... možná :D).
To je teď všechno pryč.
Nedá se říct, že bych na knihy úplně zanevřela, ale - pozor, přijdu s originální výmluvou - nestíhám. A taky jsem líná. Dost by mě zajímalo, jak přečtu těch minimálně dvacet knížek do maturity (i když na tom mám ještě zhruba tři roky), dřív by to pro mě bylo jako nic, ale vzhledem k tomu, že jsem za celej tenhle rok přečetla jednu knížku (Hobita), nevyvijí se to moc dobře :-D.
Každopádně určitej druh motivace k tomu (to přečíst) mám, jelikož pokud učitelce neodevzdáme - v září 2014 - seznam pěti knížek přečtenejch knížek z roku 2013/2014, dostaneme kuli. Takže se dá říct, že o prázdninách asi budu mít co dělat :D. Celkově mám totiž přečtený dvě knížky (Hobita a asi před třema rokama jsem přečetla první díl Harryho Pottera - přečetla jsem všechny díly, ale tušim, že v kánonu je jen 1. díl)
No nic, to by bylo o mně. A teď trochu obecně.
_______________________________________________
Knihomolství je hezká věc, pokud se to nepřežene (což platí u všeho), bohužel už je to hodně dlouho, co jsem naposledy viděla někoho s knížkou v autobuse, třeba. Doba dost pokročila, a tak si teď každý čte - když už si čte - příspěvky na facebooku nebo přes čtečku (čtečka je určitě praktičtější, ale stejně si myslim, že se to nevyrovná knížce, do které se můžete plně ponořit a u čtečky si maximálně zkazíte oči - tohle berte s nadhledem, já - když čtu - čtu vždycky jen z knížek a se čtečkama nemám zkušenost, jsou to jen moje jakési odhady...:-)
_______________________________________________
Shrnuto podtrženo, čtěte!
(ano, závěr je poněkud zmatený, protože článek měl trochu jiný téma, ale tohle byla základní myšlenka)

A je to v...

4. dubna 2014 v 22:28 | Týna :) |  Novinky o mně a blogu
...tam někde, abych se vyjádřila slušně. Dá se říct, že to ve škole dost... kazim... třeba ve středu jsem byla zkoušená z chemie a dostala jsem 4... průměr z ní mi teď vychází 3.26 (3, 3, 3, 4), vtipný ovšem je, že jsem z posledního testu z chemie, kterej jsme psali, dostala 3- a kluk, kterej to ode mě komplet opsal, dostal 1 a učitel ho ještě pochválil... Učitel prohlásil, že si z toho, z čeho jsem byla zkoušená, ve čtvrtek napíšeme test. Ok. Tak jsem se na to přirozeně učila jak debil, byla jsem kvůli tomu vzhůru do 1.30 ráno, než jsem se ujistila, že to fakt umim, ráno jsem díky tomu zaspala, ale do školy jsem se nějak dostala. Fajn, takže si to ještě před hodinou opakuju a řikám si, jak to bude fajn, až si tu debilní 4 opravim, jo, to bychom ovšem nesměli mít tak ´inteligentního´ učitele...T_T... Asi už vám to došlo, nepsali jsme. Byla jsem akorát tak vzteklá celou hodinu, protože ty všechny blbý definice, vzorce, atd. budu muset nosit v hlavě další tejden,.. a určitě jenom proto, abych zjistila, že zase psát nebudeme T_T..., ale nebudu předbíhat, uvidíme.
Dneska jsem pro změnu dostala 3 z literatury (taky zkoušení), protože jsem nevěděla jenom to, co je komedie pláště a dýky, jinak všechno, to mě taky slušně naštvalo, protože mi to hne určitě průměrem ke trojce... a co je mi pak platný, když mi učitelka řiká, že mám na víc???
Tenhle tejden jsme psali 2x z matiky,... učila jsem se, uměla jsem to, v testu jsem to zase zkazila (psala jsem tak konkrétně kraviny typu: 3 + 13 = 26...)
Z dějáku jsem dostala další 2, takže paráda T_T...
______________________________________________
a to se nezmiňuju o příštim tejdnu: test z IVT, fyziky, z matiky, čtvrtletka z matiky, velkej test z aj, češtiny,...
______________________________________________
No nic, jen abyste věděli, proč se tady tak často nebudu objevovat.
     free counters